Сьогоднішній асортимент налічує не один десяток шин, у технічних даних яких зустрічаються абревіатури RFT, ROF, ZP. Що це за технологічна новинка?
А це популярність, що набирає останнім часом, як у автолюбителів, так і у автовиробників порівняно нова технологія "самонесущих шин" - Run Flat tyres. Технологію Run Flat можна віднести до наступного революційного відкриття конструкції шин після винаходу безкамерних покришок.
Основний принцип роботи автошини RunFlat ґрунтується на концепції посилених боковин шини. Це дозволяє компенсувати втрату тиску покришки при проколі та продовжувати рух без заміни шини в середньому тривалість 100 км та зі швидкістю до 80 км/год. Про те, що відбувається втрата тиску, повідомляє система моніторингу рівня тиску у шинах (TPMS). Як правило, всі автомобілі, спроектовані під систему безпрокольних шин, оснащуються датчиками тиску TPMS.
До цієї технології прийшли вже багато провідних світових виробників шин, тільки називають її по-різному:
Наприклад, у компанії Bridgestone система називається RFT (Run Flat Tire), у шини Continental - SSR (Self Supporting Runflat), Michelin ZP (Zero Pressure), Dunlop DSST (Dunlop Self-Supporting Technology) тощо. Для позначення, що шини мають безпрокольні властивості, наведені абревіатури наносяться на боковину шини.
В Україні автошини RunFlat найчастіше зустрічаються на автомобілях: BMW (кросовери X5 та X6, седани 3, 5 та 7 серії, Z4), Mercedes (S та E-класу), Porshe, Rolls Royce Phantom та інші.
Які відмінні переваги отримує автоаматор при покупці шини RunFlat:
Недоліки шини RunOnFlat:
Важливо пам'ятати, що безпрокольні шини RunFlat це високотехнологічний продукт. Їх монтаж слід довіряти навченим фахівцям.
Синоніми: броньовані шини, RFT, ZP, ROF, ран флет, RunOnFlat, SSR.